NUSA MAHSURI BC

Keputusan Pusingan Pertama Seluruh England 2008

Posted by ADMIN di 5 Mac 2008


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND YONEX 2008
PUSINGAN PERTAMA

PERSEORANGAN WANITA
Yip Pui Yin mn *1 Xie Xingfang (Chn) 22:20, 21:19
Hwang Hye Youn (Kor) mn Eriko Hirose (Jpn) 21:18, 16:21, 25:23
*8 Wong Mew Choo (Mas) mn Maria Kristin (Ina) 21:13, 21:15
Jiang Yanjiao (Chn) mn Elizabeth Cann (Eng) 21:16, 21:12
*4 Zhu Lin (Chn) mn Kaori Mori (Jpn) 22:20, 21:9
Tine Rasmussen (Den) mn Kanako Yonekura (Jpn) 21:19, 21:13
*6 Pi Hongyan (Fra) mn Petya Nedelcheva (Bul) 21:16, 21:10
Anna Rice (Can) mn Jill Pittard (Eng) 21:12, 17:21, 21:15
Cheng Shao-Chieh (Tpe) mn Pia Zabediah (Ina) 24:20, 21:10
*5 Wang Chen (Hkg) mn Xing Aiying (Sin) 21:12, 21:11
Wang Yihan (Chn) mn Ella Diehl (Rus) 21:14, 21:18
*3 Lu Lan (Chn) mn Firdasari Adriyanti (Ina) 21:14, 21:13
Jun Jae Youn (Kor) mn Judith Meulendijks (Ned) 21:11, 15:21, 21:17
*7 Xu Huaiwen (Jer) mn Zhou Mi (Hkg) 21:16, 21:13
Yu Hirayama (Jpn) mn Saina Nehwal (Ind) 21:18, 18:21, 21:18
Yao Jie (Ned) mn *2 Zhang Ning (Chn) 21:15, 19:21, 21:19

BERGU LELAKI
*1 Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) mn Yonathan Suryatama/Rian Sukmawan (Ina) 21:14, 21:12
Albertus Susanto/Yohan Hadikusumo (Hkg) mn Gan Teik Chai/Lin Woon Fui (Mas) 21:19, 20:22, 21:11
*5 Candra Wijaya/Tony Gunawan (Ina/Usa) mn Kristof Hopp/Ingo Kindervater (Jer) 21:11, 21:16
Lee Jae Jin/Hwang Ji Man (Kor) mn Michael Fuchs/Roman Spitko (Jer) 21:16, 21:15
*3 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) kk Shintaro Ikeda/Shuichi Sakamoto (Jpn) 18:21, 19:21
Hendra Aprida/Joko Riyadi (Ina) mn Michal Logosz/Robert Mateusiak (Pol) 23:25, 21:18, 21:18
Hu Chung Shien/Tsai Chia Hsin (Tpe) mn *7 Jens Eriksen/Martin Lundgaard Hansen (Den) 22:20, 21:19
Lars Paaske/Jonas Rasmussen (Den) mn Guo Zhendong/Xie Zhongbo (Chn) 21:18, 23:21
Anders Kristiansen/Simon Mollyhus (Den) mn Keishi Kawaguchi/Naoki Kawamae (Jpn) 22:20, 14:21, 21:9
*8 Luluk Hadiyanto/Yulianto Alvent (Ina) mn Peter Buur Steffensen/Rasmus Mangor Andersen (Den) 21:18, 21:8
Tan Bin Shen/Ong Soon Hock (Mas) kk Howach Bach/Bob Malaythong (Usa) 18:21, 21:16, 16:21
*4 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas) mn Mike Beres/Willian Milroy (Can) 21:16, 21:12
Zakry Abd Latif/Fairuzizuan Tazari (mas) kk Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den) 18:21, 18:21
*6 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor) mn Andrew Bowman/Matthew Honey (Sco/Eng) 21:2, 21:15
Anthony Clark/David Lindley (Eng) mn Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (Tpe) 22:20, 19:21, 21:18
Keita Masuda/Tadashi Ohtsuka (Jpn) mn *2 Markis Kido/Hendra Setiawan (Ina) 21:19, 21:9

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lin Dan (Chn) mn Anup Sridhar (Ind) 16:21, 21:8, 21:11
Lee Tsuen Seng (Mas) kk Eric Pang (Ned) 21:10, 20:22, 15:21
*5 Kenneth Jonassen (Den) mn Chan Yan Kit (Hkg) 21:18, 21:15
Sho Sasaki (Jpn) mn Park Sung Hwan (Kor) 21:13, 21:19
Muhammad Hafiz Hashim (Mas) kk *3 Bao Chunlai (Chn) 19:21, 11:21
Chen Yu (Chn) mn Lee Hyun Ill (Kor) 19:21, 21:19, 21:14
Lu Yi (Chn) mn Kendrick Lee (Sin) 17:21, 21:19, 21:14
Muhammad Roslin Hashim (Mas) kk Joachim Persson (Den) 15:21, 21:17, 9:21
Shoji Sato (Jpn) mn Boonsak Ponsana (Tha) 14:21, 22:20, 21:15
*6 Sony Dwi Kuncoro (Ina) mn Andre Kurniawan Tedjono (Ina) 11:21, 21:12, 21:9
Wong Choong Hann (Mas) kk Przemyslaw Wacha (Pol) 12:21, 14:21
*4 Chen Jin (Chn) mn Kenichi Tago (Jpn) 21:16, 21:12
Nguyen Tien Minh (Vie) mn Ng Wei (Hkg) 23:21, 21:15
*7 Taufik Hidayat (Ina) mn Andrew Dabeka (Can) 21:18, 21:12
Tommy Sugiarto (Ina) mn Andrew Smith (Eng) 21:11, 21:19
*2 Lee Chong Wei (Mas) mn Sairul Amar Ayob (Mas) 21:16, 21:14

BERGU WANITA
*1 Zhang Yawen/Wei Yili (Chn) mn Jwala Gutta/Shruti Kurian (Ind) 21:3, 21:9
Wong Pei Tty/Chin Eei Hui (Mas) mn Johanna Persson/Elin Bergblom (Swe) 21:11, 21:16
Jo Novita/Gresya Polii (Ina) mn *8 Gail Emms/Donna Kellogg (Eng) 26:24, 21:10
Ha Jung Eun/Kim Min Jung (Kor) mn Fiona Mckee/Charmaine Reid (Can) 21:16, 21:7
*3 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn Malgorzata Kurdelska/Agnieszka Wojtkowska (Pol) 21:8, 21:11
Ekaterina Ananina/Anastasia Russkikh (Rus) mn Natalie Munt/Joanne Nicholas (Eng) 21:16, 21:18
*7 Kumiko Ogura/Reiko Shiota (Jpn) mn Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn) 24:22, 21:18
Rani Mindiasti/Endang Nursugianti (Ina) mn Diana Dimova/Petya Nedelcheva (Bul) 21:14, 21:17
Lim Pek Siah/Haw Chiou Hwee (Mas) kk Nitya Krishinda/Lita Nurlita (Ina) 18:21, 11:21
*5 Gao Ling/Zhao Tingting (Chn) mn Carina Mette/Birgit Overzier (Jer) 21:10, 21:13
Lena Frier Kristiansen/Kamilla Rytter Juhl (Den) mn Jiang Yanmei/Li Yujia (Sin) 25:23, 21:18
*4 Lee Kyung Won/Lee Hyo Jung (Kor) mn Elodie Eymard/Weny Rahmawati (Fra) 21:6, 21:12
Vita Marissa/Lilyana Natsir (Ina) mn Kamila Augustyn/Nadiezda Kostiucyzk (Pol) 9:21, 21:17, 21:17
*6 Chien Yu Chin/Cheng Wen Hsing (Tpe) mn Suzanna Rayappan/Jenny Wallwork (Eng) 21:11, 21:11
Aki Akao/Tomomi Matsuda (Jpn) mn Imogen Bankier/Sarah Bok (Sco/Eng) 21:14, 21:15
*2 Yang Wei/Zhang Jiewen (Chn) mn Chou Chia Chi/Yang Chia Tseng (Tpe) 21:10, 21:7

BERGU CAMPURAN
*1 Zheng Bo/Gao Ling (Chn) mn Robert Mateusiak/Nadiezda Kostiuczyk (Pol) 20:22, 21:11, 21:15
Han Sang Hoon/Hwang Yu Mi (Kor) mn Fang Chien Min/Cheng Wen Hsing (Tpe) 21:19, 21:16
*6 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor) mn Xu Chen/Zhao Tingting (Chn) 21:17, 18:21, 21:14
Howard Bach/Eva Lee (Usa) mn David Lindley/Suzanne Rayappan (Eng) 21:15, 21:16
*4 Xie Zhongbo/Zhang Yawen (Chn) mn Michal Logosz/Natalie Munt (Pol/Eng) 21:12, 21:11
Svetoslav Stoyanov/Elodie Eymard (Fra) mn Ingo Kindervater/Kathrin Piotrowski (Jer) 21:17, 17:21, 21:12
*7 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) mn Muhammad Rijal/Gresya Polii (Ina) 21:18, 21:7
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei (Mas) kk Anthony Clark/Donna Kellogg (Eng) 21:13, 17:21, 18:21
Hwang Ji Man/Kim Min Jung (Kor) mn Craig Cooper/Renne Fravell (Nzl) 21:10, 21:16
*8 Nathan Robertson/Gail Emms (Eng) mn Chris Landridge/Joanne Nicholas (Eng) 21:10, 21:18
Chen Hung Ling/Chou Chia Chi (Tpe) mn Hsieh Yu Hsin/Chien Yu Chien (Tpe) 21:19, 21:19
Robert Blair/Imogen Bankier (Eng/Sco) mn *3 Flandy Limpele/Vita Marissa (Ina) 21:15, 21:16
Keita Masuda/Miyuki Maeda (Jpn) mn Hendri Kurniawan/Li Yujia (Sin) 21:15, 21:15
*5 He Hanbin/Yu Yang (Chn) mn Kennevic Asuncion/Kennie Asuncion (Phi) 21:5, 21:11
Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den) mn Kristof Hopp/Birgit Overzier (Jer) 21:6, 21:9
*2 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina) mn Devin Lahardi/Lita Nurlita (Ina) 21:19, 21:13

Advertisements

Tinggalkan Jawapan

Masukkan butiran anda dibawah atau klik ikon untuk log masuk akaun:

WordPress.com Logo

Anda sedang menulis komen melalui akaun WordPress.com anda. Log Out / Tukar )

Twitter picture

Anda sedang menulis komen melalui akaun Twitter anda. Log Out / Tukar )

Facebook photo

Anda sedang menulis komen melalui akaun Facebook anda. Log Out / Tukar )

Google+ photo

Anda sedang menulis komen melalui akaun Google+ anda. Log Out / Tukar )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: