NUSA MAHSURI BC

Keputusan Penuh Pusingan Pertama Terbuka India 2008

Posted by ADMIN di 2 April 2008


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDIA YONEX SUNRISE 2008
PUSINGAN PERTAMA

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Bao Chunlai (Chn) – bye
Alamsyah Yunus (Ina) – bye
Liao Sheng Shiun (Tpe) mn Sagar Chopda (Ind) – tarik diri
Mohd Arif Abdul Latif (Mas) mn John Moody (Nzl) – tarik diri
*5 Boonsak Ponsana (Tha) – bye
Ng Wei (Hkg) mn Richard Vaughan (Wal) – tarik diri
Zhu Weilun (Chn) mn Pablo Abion (Esp) 21:15, 21:18 {29 minit}
Nguyen Tien Minh (Vie) mn Jishnu Sanyal (Ind) 21:8, 21:19 {27 minit}
*4 Park Sung Hwan (Kor) – bye
Arvind Bhat (Ind) – bye
P. Kashyap (Ind) mn Zhao Ashton Cheng Yong (Sin) 21:18, 21:14 {32 minit}
Sho Sasaki (Jpn) mn R.M.V. Gurusai Datt (Ind) 21:18, 22:24, 21:16 {57 minit}
*6 Wong Choong Hann (Mas) – bye
Kendrick Lee (Sin) mn Lu Chi Yung (Tpe) 21:7, 21:10 {21 minit}
Kennevic Asuncion (Phi) mn Derek Wong Zi Liang (Sin) 21:19, 15:21, 24:22 {47 minit}
Lu Yi (Chn) mn Ajay Jayaram (Ind) 22:20, 21:10 {34 minit}
Chetan Anand (Ind) mn Andreas Adityawarman (Ina) – tarik diri
Sairul Amar Ayob (Mas) mn Carlos Longo (Esp) 21:5, 21:10 {27 minit}
Hsieh Yu Hsin (Tpe) mn Ronald Susilo (Sin) 21:16, 21:9 {31 minit}
*8 Lee Tsuen Seng (Mas) – bye
J.B.S. Vidyadhar (Ind) mn Andre Kurniawan Tedjono (Ina) – tarik diri
Chan Kwong Beng (Mas) kk Chan Yan Kit (Hkg) 20:22, 21:15, 11:21 {50 minit}
Liew Daren (Mas) – bye
*3 Chen Yu (Chn) – bye
Anand Pawar (Ind) mn Andres Corpancho (Per) 21:14, 21:10 {21 minit}
Tan Chun Seang (Mas) mn Thomas Ellis (Nzl) 21:9, 21:11 {20 minit}
Yeoh Kay Bin (Mas) mn Poompat Sapkulchananart (Tha) 21:16, 19:21, 21:11 {48 minit}
*7 Shoji Sato (Jpn) – bye
Pei Wei Chung (Mas) kk Ali Shahhosseini (Iri) 22:20, 18:21, 20:22 {64 minit}
Andrew Smith (Eng) mn Anup Sridhar (Ind) – tarik diri
Chong Wei Feng (Mas) – bye
*2 Chen Jin (Chn) – bye

PERSEORANGAN WANITA
Pai Min Jie (Tpe) mn *1 Xie Xingfang (Chn) – tarik diri
Anita Raj Kaur (Mas) mn Filipa Lamy (Por) 21:15, 21:16 {29 minit}
*8 Eriko Hirose (Jpn) mn Siki Reddy (Ind) 21:9, 21:12 {35 minit}
Saina Nehwal (Ind) mn Yu Hirayama (Jpn) 21:7, 21:14 {30 minit}
Julia Wong (Mas) mn Lydia Cheah (Mas) 17:21, 21:8, 21:9 {41 minit}
Gayatri Vartak (Ind) mn Agnese Allegrini (Ita) 17:21, 21:7, 21:16 {45 minit}
*6 Zhou Mi (Hkg) mn Fu Mingtian (Sin) 21;10, 21:17 {32 minit}
Salakjit Ponsana (Tha) mn Kamila Augustyn (Pol) 21:11, 21:11 {21 minit}
Ana Moura (Ind) mn Cheang Shao Chieh (Tpe) 21:18, 21:14 {28 minit}
Simone Prutsch (Aut) mn Lucia Tavera (Esp) 22:20, 21:16 {47 minit}
Kaori Mori (Jpn) mn Xing Aiying (Sin) 21;18, 21:14 {38 minit}
*3 Zhu Lin (Chn) mn Yoana Martinez (Esp) 21:13, 21:9 {25 minit}
Aditi Mutatkar (Ind) mn Soratja Chansrisukot (Tha) 21:19, 21:14 {27 minit}
*7 Yip Pui Yin (Hkg) mn Telma Santos (Por) 21:14, 21:9 {32 minit}
Shannon Pohl (Usa) mn Wang Lin (Chn) – tarik diri
*2 Lu Lan (Chn) mn Trupti Murgunde (Ind) 21:7, 21:14 {25 minit}

BERGU LELAKI
*1 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor) mn Bona Septano/Muhammad Ahsan (Ina) – tarik diri
Chris Langridge/Andrew Ellis (Eng) mn Alvin Francis/Shanker Gopan (Ind) 21:15, 21:17 {36 minit}
*8 Albertus Susanto/Yohan Hadikusumo (Ina) mn Arun Vishnu/Tarun K (Ind) 21:10, 21:9 {2 minit}
Goh Wei Shem/Ong Jien Guo (Mas) mn Tesana Panvisvas/Songphon Anugritayawon (Tha) 21:19, 21:16 {23 minit}
Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (Tpe) mn V.Diju/Akhsway Dewalkar (Ind) 18:21, 21:11, 21:12 {31 minit}
Khoo Chung Chiat/Mohd Razif Latif (Mas) kk Rian Sukmawan/Yonathan Dasuki Suryatama (Ina) 12:21, 19:21 {35 minit}
*5 Guo Zhendong/Xie Zhongbo (Chn) mn Muhammad Rijal/Tantowi Akhmad (Sin) 21:11, 21:14 {45 minit}
Anggun Nugroho/Devin Lahardi (Ina) mn Glenn Warfe/Ross Smith (Aus) 21:16, 21:15 {23 minit}
Tsai Chia Hsin/Hu Chung Shien (Tpe) – bye
Lim Khim Wah/Mak Hee Chun (Mas) kk *6 Keita Masuda/Tadashi Ohtsuka (Jpn) 20:22, 21:18, 10:21 {55 minit}
Chew Choon Eng/Chan Chong Ming (Mas) mn Rupesh Kumar/Sanave Thomas (Ind) 21:19, 21:23, 21;12 {55 minit}
Tan Wee Kiong/Hoon Thien How kk *3 Lee Jae Jin/Hwang Ji Man (Kor) 21:16, 8:21, 19:21 {40 minit}
Hendra Wijaya/Yoga Uki Kasah (Ina) mn Sudket Prapakamol/Phattpol Ngernsrisuk (Tha) 15:21, 21:11, 22:20 {44 minit}
Chan Peng Soon/Chang Hun Pin (Mas) mn Chayut Triyachart/Danny Bawa Christina (Sin) 21:11, 21:10 {35 minit}
Robert Mateusiak/Michal Logosz (Pol) mn Kristof Hopp/Ingo Kindervater (Jer) 21:11, 21:13 {31 minit}
*2 Candra Wijaya/Tony Gunawan (Ina/Usa) mn Robert Blair/Richard Eidestedt (Eng) 21:10, 21:9 {24 minit}

BERGU WANITA
*1 Chien Yu Chin/Cheng Wen Hsing (Tpe) – bye
Tien Ching Yung/Chiang Kai Hsin (Tpe) – bye
Aparna Balan/Saina Nehwal (Ind) – bye
Goh Liu Ying/Ng Hui Lin (Mas) mn Duang Anong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (Tha) 21:11, 19:21, 21:14 {37 minit}
*4 Aki Akao/Tomomi Matsuda (Jpn) – bye
Ng Poau Leng/Lim Yin Loo (Mas) kk Endang Nursugianti/Rani Mundiasti (Ina) 14:21, 11:21 {28 minit}
Nicole Grether/Juliane Schenk (Jer) – tarik diri
Shinta Mulia Sari/Yao Lie (Sin) mn Nathalia Christine Poluakan/Yulianti CJ (Ina) 21:17, 22:20 {35 minit}
Kamila Augustyn/Nadiezda Kostiuczyk (Pol) mn Sarah Bok/Imogen Bankier (Eng/Sco) 22:20, 21:7 {32 minit}
Chai Hoi Wah/Koon Wai Chee Louisa (Hkg) – bye
Chong Sook Chin/Amelia Anscelly (Mas) kk Jo Novita/Gresya Polii (Ina) 8:21, 19:21 {25 minit}
*3 Jiang Yanmei/Li Yujia (Sin) – bye
Yang Chia Chen/Chou Chia Chi (Tpe) mn Ashwini Ponnappa/Nitya Sosale (Ind) 21:16, 21:13 {24 minit}
Nitya Krishinda Maheswari/Lita Nurlita (Ina) – bye
Jwala Gutta/Shruti Kurian (Ind) – bye
*2 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn) – bye

BERGU CAMPURAN
Lim Khim Wah/Ng Hui Lin (Mas) kk *1 He Hanbin/Yu Yang (Chn) 5:21, 7:21 {20 minit}
Chang Hun Pin/Amelia Anscelly (Mas) kk Tantowi Akhmad/Yulianti CJ (Ina) 17:21, 19:21 {25 minit}
*8 Ingo Kindervater/Kathrin Piotrowski (Jer) kk Yohan Hadikusumo/Chau Hoi Wah (Hkg) 18:21, 21:23 {28 minit}
Muhammad Rijal/Greysia Polii (Ina) mn Kennevic Asuncion/Kennie Asuncion (Phi) 21;18, 21:12 {26 minit}
Tadashi Ohtsuka/Satoko Suetsuna (Jpn) kk *4 Robert Mateusiak/Nadiezda Kostiuczyk (Pol) 17:21, 12:21 {32 minit}
Chen Hung Ling/Chou Chia Chi (Tpe) mn Craig Cooper/Renne Fravell (Nzl) 19:21, 21:12, 21:11 {37 minit}
*5 Hendri Kurniawan Saputra/Li Yujia (Sin) mn Chris Langridge/Sarah Bok (Eng) 21;16, 21:10 {28 minit}
Robert Blair/Imogen Bankier (Eng/Sco) mn Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (Tha) 21:16, 10:21, 21:18 {42 minit}
Mohd Razif Latif/Chong Sook Chin (Mas) kk Chayut Triyachart/Shinta Mulia Sari (Sin) 19:21, 21:18, 17:21 {45 minit}
*6 Kristof Hopp/Birgit Overzier (Jer) mn Hsieh Yu Hsin/Chien Yu Chin (Tpe) 21:16, 19:21, 21:13 {39 minit}
Albertus Susanto/Koon Wai Chee (Hkg) mn Liao Sheng Shiun/Chang Li Ying (Tpe) 21:11, 21:9 {17 minit}
Riki Widianto/Yao Lie (Sin) mn Keita Masuda/Miyuki Maeda (Jpn) 21:16, 21:15 {35 minit}
Fang Chien Min/Cheng Wen Hsing (Tpe) mn Lee Sheng Mu/Yang Chia Chen (Tpe) 15:21, 21:16, 21:15 {31 minit}
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei (Mas) kk *7 Devin Lahardi/Lita Nurlita (Ina) 21:23, 21:17, 13:21 {55 minit}
Danny Bawa Chrisnanta/Neo Yu Yan Vanessa (Sin) mn Tsai Chia Hsin/Cheng Shao Chieh (Tpe) 13:21, 21:17, 21:12 {37 minit}
*2 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) mn V.Diju/Jwala Gutta (Ind) 21:17, 21:11 {25 minit}

Tinggalkan Jawapan

Masukkan butiran anda dibawah atau klik ikon untuk log masuk akaun:

WordPress.com Logo

Anda sedang menulis komen melalui akaun WordPress.com anda. Log Out / Tukar )

Twitter picture

Anda sedang menulis komen melalui akaun Twitter anda. Log Out / Tukar )

Facebook photo

Anda sedang menulis komen melalui akaun Facebook anda. Log Out / Tukar )

Google+ photo

Anda sedang menulis komen melalui akaun Google+ anda. Log Out / Tukar )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: